Петмина полицајци убиени во Далас | Сите содржини | DW | 08.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Петмина полицајци убиени во Далас

Еден од напаѓачите кој пукаше врз полицајците во Далас е снимен со аматерска камера. Тој и натаму ѝ пружа отпор на полицијата. Во нападот кој се случи за време на протести против полициската бруталност, загинаа петмина полицајци.

Гледај видео 00:33
Now live
00:33 минути

Прочитај го и ова