Перуанките на протест против казните за абортус | Сите содржини | DW | 20.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Перуанките на протест против казните за абортус

Група жени во Перу се спротивставија на обидот на парламентот да воведе казни за оние кои ќе извршат абортус.

Гледај видео 01:19
Now live
01:19 минути