Пелози на средба со Асад | Вести | DW | 04.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пелози на средба со Асад

Претседателката на американскиот претставнички дом, Ненси Пелози во Дамск се сретна со сирискиот претседател Башар ел Асад. При посетата на Сирија Пелози ја пренесе пораката на Израел за мировни преговори. Таа ја пренесе пораката на израелскиот премиер Ехуд Олмерт. Посетата на демократот Пелози кај сирискиот претседател Асад беше критикувана од Белата куќа. Претседателот Буш рече, дека посетата е контрапродуктивна.