Пеколно инферно проголта цела населба во Јапонија | Панорама | DW | 22.12.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Пеколно инферно проголта цела населба во Јапонија

Повеќе од 140 куќи и згради целосно изгореа за само неколку минути во пожарот кој го зафати северниот јапонски град Итоигава

Надлежните велат дека пожарот се раширил со неверојатна брзина поради силните ветрови кои дувале во приморскиот град на северот на Јапонија. Пожарот започнал во еден ресторан во градската шопинг зона. Властите наредија евакуација на околу 300 домаќинства и 700 луѓе кои живеат во близина на местото кое беше зафатено од пожарот. 

Гледај видео 01:21

Пеколно инферно проголта цела населба во Јапонија

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама