Пекинг се задуши во смог | Сите содржини | DW | 08.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Пекинг се задуши во смог

Во Пекинг денеска за првпат беше прогласен црвен аларм поради енормното загадување. Затворени се училиштата, намалена е работата во фабриките, редуциран е сообраќајот

Гледај видео 01:43
Now live
01:43 минути

Прочитај го и ова