ПДП ја раскинува коалицијата со ДУИ | Вести | DW | 09.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

ПДП ја раскинува коалицијата со ДУИ

Партијата за демократски просперитет на вчерашната седница на Централното претседателство во Ттеово донесе одлука за раскинување на коалицијата со ДУИ.

Бидејќи коалицијата ДУИ ПДП не успеа да ги оствари интересите на гласачите,Централното претседателство донесло решение ПДП да продолжи да делува самостојно.Во партијата истакнуваат дека ПДП ќе продолжи со соработка со сите партии на Албанците во Македонија за решавање на прашањата од интерес на Албанците.