И покрај Ковид, шансите за летување се зголемуваат | Панорама | DW | 08.05.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

И покрај Ковид, шансите за летување се зголемуваат

Бројот на новоинфицирани со коронавирус во Европа се намалува, бројот на вакцинирани се зголемува. Многу земји се надеваат на туристи и почнаа со разлабавување на мерките.

Европските земји полека се отвораат пред почетокот на летната сезона. Како во моментов изгледа ситуацијата со рестрикциите и нивното разлабавување, погледнете во галеријата: