Патување за подобро запознавање на Европа | Сите содржини | DW | 12.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Патување за подобро запознавање на Европа

Десетици илјади млади луѓе патуваат со бесплатни билети за воз низ Европа, преку програма на ЕУ. Запознајте еден од нив, Фридрих, на неговото доживување на слободата на обединета ЕУ.

Гледај видео 02:15

Прочитај го и ова