Патување во Германија | Свет | DW | 16.07.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Досие

Патување во Германија

Патнички предупредувања, ризични региони, задолжителна изолација, тестирање: правилата за влез во Германија во време на пандемија за многумина се нејасни.

Овде можете да најдете текстови на темата

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема