1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Партија на Левицата

Партијата на Левицата е резултат на спојувањето во 2007 година на ПДС, наследникот на источно-германската комунистичка партија и на западно-германската крајно лева ВАСГ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики