1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Партија на Зелените

„Сојузот 90/Зелени“, германската партија на Зелените беше основана во западна Германија во 1980 година со стриктно еколошка и пацифистичка платформа. Оттогаш многу работи се сменија

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе