Партиски превирања во СДСМ со владини вплеткувања | Теми на денот | DW | 07.10.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Партиски превирања во СДСМ со владини вплеткувања

Под притисок на амбасадорите во Скопје владата ги повлече обвинувањата дека претходната влада, пред се вицепремиерката Радмила Шеќеринска ги злоуотребила странските донации и финансиска помош

Бучковски-ќе остане ли на кормилото на СДСМ?

Бучковски-ќе остане ли на кормилото на СДСМ?

Обвинувањата се тотално неосновани, реагираше и ЕУ амбасадорот Ерван Фуере.Целиот скандал коинцидираше со тајмингот на организирањето на денешната конвенција на СДСМ, на која се разгорува ривалската битка за лидерската позиција меѓу актуелниот шеф на партијата Владо Бучковски и потпретседателот Радмила Шеќеринска.Бучковски ги обвини луѓето од кабинетот на Црвенковски, а индиректоно и претседателот на државата дека ќе бидат одговорни за поделбата што може да му се случи на СДСМ.

Реклама