Партискиот конгрес на Зелените - против мисија во Авганистан | Вести | DW | 17.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Партискиот конгрес на Зелените - против мисија во Авганистан

*

Партијата на Зелените при гласањето на партискиот конгрес се изјасни против продолжување на мандатот на Бундесверот во Авганистан, но повеќе пратеници најавија дека ќе се спротивстават на заклучокот од Гетинген од саботата. Тие според најавите ќе гласаат за продолжување на ИСАФ мисјата и ангажманот на германските Торнада во Авганистан. Политичарите од редовите на Унијата и СПД жестоко ја критикуваа одлуката на Зелените.