Партиска средба во Скопје | Вести | DW | 30.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Партиска средба во Скопје

*

Преставници на власта и опзоицијата во Македонија, денеска во кабинетот на вицепремиерот Зоран ставревски ќе разговараат за спорните политички прашања. Главна тема е составот на Републичкиот судски совет. На средбата според најавите нема да присуствува претставник на ДПА.