Партиите во Македонија потпишаа декларација за фер избори | Северна Македонија | DW | 18.05.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Партиите во Македонија потпишаа декларација за фер избори

Лидерите на политичките партии во Македонија се согласија за оддржување

Од изборите 2004 во Македонија

Од изборите 2004 во Македонија

Лидерите на најголемите политичките партии во Македонија денеска на средба кај претседателот Бранко Црвенковски потпишаа декларација за фер и демократски избори. Имаме заедничка цел – организирање слободни, фер и демократски избори по сите меѓународни стандарди – порача македонскиот претседател Црвенковски на средбата со лидерите на политичките партии на која присуствуваа и европреставникот Ерван Фуере, американскиот амбасадор Џилијан Миловановиќ и претставникот на ОБСЕ Карлош Паиш.

Реклама