Парламентарен двобој во македонското собрание | Теми на денот | DW | 22.09.2005
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Парламентарен двобој во македонското собрание

Дебата меѓу власта и опозицијата во македонскиот парламет.

Македонското собрание

Македонското собрание

Македонското собрание денеска треба да расправа по прашањето за доверба на Владата на Бучковски. Иницијативата ја поднесе ВМРО - Народна партија, а зад неа застанаа и други пратеници од опозицијата.
Реклама