Париз: на чекор до договор, но дали е доволно? | Сите содржини | DW | 10.12.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Париз: на чекор до договор, но дали е доволно?

Во клучната фаза на климатската конференција во Париз, домаќинот Франција претстави нов нацрт за климатскиот договор. Еколошките активисти се скептични затоа што нејасно е како ќе се ограничи загревање на Земјата под два степени Целзиусови.

Гледај видео 01:36
Now live
01:36 минути

Прочитај го и ова