Париз: Животот продолжува со меѓусебно помагање | Сите содржини | DW | 19.11.2015

Посети ја новата страница на DW

Погледнете ја бета-верзијата на dw.com. Сѐ уште не сме готови! Вашето мислење може да ни помогне да ја направиме подобра!

  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Париз: Животот продолжува со меѓусебно помагање

Како Французите се справуваат со стравот? Како се враќаат кон секојдневието, кога од час во час доаѓаат вести за нови полициски акции и нови можни закани? Многумина велат: ништо не е како пред нападите. Што да се прави?

Прочитај го и ова