Паралелна валута за спас на Грција | Старт | DW | 15.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Паралелна валута за спас на Грција

Ако Грција не ги исплати навреме долговите, ќе банкротира и ќе мора да се откаже од еврото. Но, можеби има некое решение? Воведувањето паралелна валута може да отвори можности без излез од еврозоната, сметаат експерти.

Гледај видео 01:13
Now live
01:13 минути