1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Папа Франциско

Папата Франциско, роден на 17 декември 1936 година во Буенос Аирес, Аргентина, е 266. и актуелен Папа на Римокатоличката црква избран на функцијата на 13 март 2013 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе