Папа- прослава на роденденот | Вести | DW | 16.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Папа- прослава на роденденот

Свеченостите во Ватикан по повод 80-тиот роденден на папата Бенедикт 16 продолжуваат.Во приватна аудиенција кај папата покраинскиот премиер од Баварија Едмунд Штојбер му пренесе честитки.Германската канцеларка упати Ангела Меркел честитки во посебно писмо.Вчера десетици илјади верници го славеа настанот при божјата служба која ја одржа папата во Рим.