Папа-богослужба | Вести | DW | 01.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Папа-богослужба

Со свечена богослужба на плоштадот пред катедралата Свети Петар во Рим , на папата Бенедикт 16 , започна прославата на црната недела воочи големиот христијански празник Великден . Во неговата проповед , поглаварот на римокатоличката црква потенцираше дека , заработувачката , кариерата и успехот , не смеат да бидат последна цел во животот .