Папата повика на мир | Теми на денот | DW | 16.04.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Папата повика на мир

Денешнниот благослов Урби ет орби, кој папата годинава го дава за првпат претставува и врв на велигденските свечености.

Папата Бенедикт 16

Папата Бенедикт 16

Пред повеќе од 100.000 верници папата Бенедикт 16 денеска ја целебрираше велигденската миса на плоштадот Свети Петар во Рим. Потоа поглаварот на римо – католичката црква, кој денеска полни 79 години го даде и традиционалниот благослов Урби ет орби.

Реклама