Папата зема 12 бегалци од Лезбос | Сите содржини | DW | 16.04.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Папата зема 12 бегалци од Лезбос

Папата Франциско денеска ги посети бегалците на грчкиот остров Лезбос. Тој се себе во Рим поведе три сириски семејства.

Гледај видео 01:33
Now live
01:33 минути

Прочитај го и ова