Папата ги освои срцата на милиони верници во Азија | Старт | DW | 19.01.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Папата ги освои срцата на милиони верници во Азија

Најпрво Шри Ланка, потоа во Филипините- Папата Франциско ги освои срцата на милиони верници за време на посетата на Азија. Неговата порака беше јасна: не е доволно само да се осудува сиромаштијата, државата и црквата треба повеќе да помогнат

Гледај видео 01:39
Now live
01:39 минути