Папата во Бугарија: „Тоа е знак од Бога“ | Сите содржини | DW | 04.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Папата во Бугарија: „Тоа е знак од Бога“

Во Раковски, Бугарија, трескавично се привршуваат подготовките за посетата на папата Франциско. Бугарската „престолнина на католицизмот“ со нетрпение го очекува поглаварот на Римокатоличката црква. „Тоа е чудо! Големо чудо!“, велат жителите на гратчето со 15 илјади жители.

Гледај видео 02:22