Палестински жртви во израелски напад | Вести | DW | 01.12.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Палестински жртви во израелски напад

*

Четворица Палестинци загинаа во воздушен напад на израелската армија во појасот Газа. Според локални извори, загинатите се членови на радикалниот Хамас. Израелската армија го потврди нападот, кој бил насочен кон вооружени лица што се приближиле кон границата со Израел и планирале напади на израелска територија.