Пакистан тестира ракета | Вести | DW | 22.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Пакистан тестира ракета

Пакистан според воени извори успешно тестирал ракета со среден дострел.Портпарол на војската соопшти дека ракетата не може да биде регистрирана од непријателските радарски системи.Таа достога до 700 километри и може да биде опремена со конвенционални како и со атомски боеви глави.Во февруари Пакистан тестираше ракета со долг дострел,а набрзо потоа и со краток.