Пакистан, продолжуваат нападите | Вести | DW | 19.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Пакистан, продолжуваат нападите

*

Најмалку шест лица загинаа а повеќе од 30 се повредеи во самоубиствен бомбашки напад пред една полициска академија во градот Хангу, Пакистан. Се јавува и за десет загинати во експлозија на еден пазар во градот Хуб Чок. Серијата насилства во Пакистан ескалираа по минатонеделните судири во Црвената Џамија во Исламабад во кои загинаа 75 радикални исламисти.