Пакистан-Можно воведување на вонредна состојба | Вести | DW | 01.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пакистан-Можно воведување на вонредна состојба

*

По гласините за можно воведување вонредна состојба во Пакистан , лидерот на опозицијата во земјата Беназир Буто го откажа своето патување за Дубаи. Таа изјави дека нејзината партија не може да даде подршка за воведување на вонредна состојба под никакви услови. Единствениот излег од сегашната криза во земјата се слободните избори- порача Буто .