Пакистанска акција против екстремисти | Вести | DW | 22.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Пакистанска акција против екстремисти

*

Најмалку 65 екстремисти загинале во акцијата на пакистанските безбедносни сили против талибанските екстремисти во планиските северни области на земјата. Војската соопшти дека овој реон е легло на екстремистите поради што во акцијата се вклучени 15 000 војници. Армијата не соопшти дали има жртви и на нивна страна, како што тврдат претставници на талибанците.