„Падобранец“ на модна ревија | Панорама | DW | 19.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

„Падобранец“ на модна ревија

Како едно куче го украде шоуто на модна ревија во Индија?

На ревијата за традиционална свадбена мода во индискиот град Мумбаи, од нигде-никаде се појави непоканет модел. Сите учесници на модната ревија се однесуваа професионално, додека ненајавениот „колега“ ја презентираше сета своја грациозност пред насобраната публика. А ревијата веднаш стекна светска слава, благодарение токму на кучето-„модел“ кое ги изненади сите на манифестацијата.

Како изгледаше тоа, погледнете во следново видео:

Гледај видео 00:47

Неканет гостин на модна ревија

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама