Падна договор за претседателот на ДИК | Северна Македонија | DW | 09.04.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Северна Македонија

Падна договор за претседателот на ДИК

Јован Јосифовски,државен советник во Собранието на Република Македонија е кандидатот за претседател на Државната изборна комисија , според договорот на премиерот и лидер на СДСМ Владо Бучковски и претседателот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски постигнат синоќа.

ДИК ќе ја води човек од Собранието

ДИК ќе ја води човек од Собранието

Реклама