Охрид – маратон | Вести | DW | 21.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Охрид – маратон

*

Во Охрид денеска се одржува 21-от меѓународен пливачки маратон. Патеката е долга 30 километри, а годинава се натпреваруваат 11 маратонци во машка и 6 во женска конкуренција.