Офанзива во Ирак | Вести | DW | 24.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Офанзива во Ирак

*

Во офанзивата против бунтовниците во Ирак, загинаа и седуммина американски војници. Американската армија соопшти дека тие загинале при експлозија на бомби во околината на Багдад. Се тврди дека офанзивата ќе трае повеќе недели. Во изминатите денови, според американски извори, биле убиени 90 припадници на терористичката мрежа Ал Каеда.