Откриен мраз на Марс | Вести | DW | 16.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Откриен мраз на Марс

На јужниот пол на планетата Марс се откирени големи резерви на мраз. Ги регистрираше радарот на европската вселенска сонда „Марс Експрес“. Според една нова студија ако оваа количина на мраз се стопи таа ќе ја покрие целата планета со вода.