Отворен саемот за книга во Франкфурт | Вести | DW | 10.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Отворен саемот за книга во Франкфурт

*

Синоќа во Франкфурт беше отворен саемот за книга. На културната манифестација, која ќе трае до недела се присутни 7500 излагачи од над 100 земји. Годинава во центарот на вниманието е каталонската култура.