Отворен МК-ЕУ инфо центар | Вести | DW | 25.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Отворен МК-ЕУ инфо центар

Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Скопје го отвори инфо центарот Македонија ЕУ. Овој проект според Груевски значи придонес на Македонија кон зцврстување на политиката и припадноста кон ЕУ. Тој нагласи дека во земјата не постои евро-скептицизам поради отсуството на утврдените рокови за почеток на преговорите за членство во Унијата. Според премиерот владата во 2008 со реформите ќе покаже дека ги исполнува сите критериуми.