Отворено Берлиналето | Старт | DW | 12.02.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Отворено Берлиналето

Започна Берлиналето, еден од најголемите филмски фестивали во светот. Десет дена режисерите и глумците ќе се натпреваруваат за Мечките - главните награди. На црвениот тепих на отворањето вриеше од светски познати ѕвезди од филмската област.

Гледај видео 01:54
Now live
01:54 минути