Осум фотографии кои го шокираа светот | Сите содржини | DW | 04.09.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Осум фотографии кои го шокираа светот

Исто како што фотографијата на мртвото дете стана симбол за страдањата на бегалците, осум други фотографии од светската историја станаа симболи за одредени периоди и настани.

Прочитај го и ова