Ослободен еден од уапсените во Австрија | Вести | DW | 15.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ослободен еден од уапсените во Австрија

*

Еден од неодамна уапсените тројца осомничени терористи во Австрија е на слобода.Како што соопшти портпарол на судот во Виена,против 26 годишниот немало доволно докази.Двајцата други обвинети,22 годишенмаж и неговата жена остануваат во притвор.Тие се обвинети дека преку интернет објавувале закани со напади против Германија и Австрија.Еде друг осомничен е уапсен во Канада.