Ослободени затвореници од Гвантанамо | Вести | DW | 20.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ослободени затвореници од Гвантанамо

*

САД ослободија уште шест затвореници од затвореничкиот логор Гвантанамо на Куба и ги пренесоа во нивните земји.Според воени извори,луѓето се со потекло од Јемен и Тунис.Во затворот Гвантанамо сеуште се наоѓаат уште 370 осомничени за тероризам.