Ослободени заложници во Авганистан | Вести | DW | 27.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ослободени заложници во Авганистан

Новиот француски министер за надворешни работи Бернар Кушнер потврди дека талибанците ослободиле тројца авганистански соработници на една хуманитарна организација, кои беа грабнати пред околу три месеци заедно со двајца Французи.