Ослободена заложничката во Авганистан | Вести | DW | 28.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ослободена заложничката во Авганистан

Најмалку 23 Талибанци и двајца авганистански војници загинале во денешните судири на бунтовниците и полицијата на југоистокот на Авганистан.Во воздушните напади на силите на НАТО се убиени најмалку 13 Талибанци.

Бунтовниците денеска инаку ја ослободија киднапираната Французинка,соработничка на една хуманитарна организација.Министерството за надворешни работи на Франција ја потврди информацијата.