Ослободена грабнатата Германка | Вести | DW | 20.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ослободена грабнатата Германка

*

Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмајер им изрази благодарност на авганистанските власти поради ослободувањето гарбнатата Германка во Кабул. 31-годишната сега се наоѓа во германската амбасада. Штајнамјер уште изјави дека кризниот штаб на министерството и натаму работи на тоа да го ослободи германскиот градежен инженер кој се уште се наоѓа во рацете на авганистански грабнувачи.