Осамените баби на Божик | Сите содржини | DW | 07.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Осамените баби на Божик

Баба Цена и баба Иванка од селото Гаганица се чувствуваат осамено. Нивните блиски не успеваат секогаш да ги посетат. Но, годинава имаат изненадување. Една иницијатива внесува радост во домовите на осамените жени.

Гледај видео 04:02

Прочитај го и ова