Орхидеи од Македонија за 70 земји | Теми | DW | 05.01.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Орхидеи од Македонија за 70 земји

Антхура е холандска компанија за одгледување на цвеќиња а од 2014 година присутна во Македонија. Во фабриката во Кочани во меѓувреме годишно се произведуваат и пирум светот извезуваат 30 милиони орхидеи и антуриуми.

Гледај видео 01:38

Прочитај го и ова