Опозиционата коалиција со нaјголем број гласови | Теми на денот | DW | 06.07.2006
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Теми на денот

Опозиционата коалиција со нaјголем број гласови

Коалицијата „За подобра Македонија“ освои наjголем број гласови на парламентрните избори во Македонија.

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ на еден од предизборните митинзи

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ на еден од предизборните митинзи

ВМРО ДПМНЕ освои најголем број гласови на парламентарните избори во Македонија кои според првичните оценки минаа во фер и демокрартска атмосфера со мали одредени нерегуларности. ДИК сеуште ги нема објавено конечните резултати. Штабот на ВМРО ДПМНЕ тврди дека колаицијата освоила 55 пратенички места, додека невладината организиаицја МОСТ преброи 45 места

Реклама