ОН – Харири Трибунал | Вести | DW | 31.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

ОН – Харири Трибунал

Советот за безбедност на ОН донесе одлука за формирање на посебен трибунал за расветлување на убиството на поранешниот либански премиер Рафик Харири. Политичари од либанската влада ја поздравија одлуката на Советот. Критики стигнаа од официјален Дамаск. Сирија имено е под сомневање дека е вмешана во подготвките на атентатот пред две години.