ОН – Африка | Вести | DW | 01.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

ОН – Африка

Советот за безбедност на ОН размислува за испраќање мировни сили во Сомалија. Највисокото тело на светската организација побара од генералниот секретар, Бан Ки Мун да биде поднесен извештај за ситуацијата во Сомалија врз основа на кој ќе биде донесена одлука за силите.